Svetovno prvenstvo za mladince in mlajše člane – IVREA 2018

datum: 23.07.2018

Na letošnjem svetovnem prvenstvu, ki je potekalo v italijanski Ivrei je Kajak klub Soške elektrarne zastopalo deset tekmovalcev.

Na letošnjem svetovnem prvenstvu, ki je potekalo v italijanski Ivrei je Kajak klub Soške elektrarne zastopalo deset tekmovalcev. Veselimo se lahko štirih medalj v moštvenih vožnjah, ki so jih priveslali Sara Belingar, Nina Bizjak, Alja Kozorog in Nejc Polenčič. Tudi v posameznih nastopih je bilo nekaj zelo dobrih nastopov in morda je le kanček športne sreče preprečil, da bi bilo medalj še več kot je tudi Niko Testen označil svoj nastop v finalu. Na koncu je tudi osmo mesto odličen rezultat. V finalu je med kanuisti veslal tudi Nejc Polenčič in zasedel končno deveto mesto. Nekaterim je finale ali polfinale ušel za malo ali pa se jim je vožnja popolnoma »posula«.  Vemo pa, da so vsi dali vse od sebe in jim za to iskreno čestitamo. Rezultate si lahko ogledate spodaj ali še natančneje na https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/ivrea-2018/rankings-results Več slik pa si lahko ogledate na FB straneh SOCAKayakRACEFever in Kajakaška zveza Slovenije.

Rezultati:

Sara Belingar  33. mesto K1W, 2. mesto 3X K1W Alja Kozorog 24. mesto C1W, 2. mesto 3X C1W Nina Bizjak  29. mesto C1W, 2. mesto 3X C1W Ria Šribar 29. mesto K1W Eva Jeklin 31. mesto K1W, 11. mesto 3X K1W
    Nejc Polenčič 9. mesto C1M, 7. mesto 3X C1M Niko Testen  8. mesto K1M, 5. mesto 3X K1M Žiga Taljat  19. mesto C1M, 8. mesto 3X C1M Koppany Racz 29. mesto K1M Tine Kancler  32. mesto C1M, 8. mesto 3X C1M