Državno prvenstvo mirne vode

datum: 12.09.2018

Minuli konec tedna je v Radečah potekalo državno prvenstvo v sprintu na mirnih vodah.

Tekmovalo se je v vseh starostnih kategorijah, od mlajših dečkov do članov in sicer na razdaljah 200m, 500m, 1000m in 5km. Kajakaši in kajakašici KKSE pod vodstvom trenerja Jerneja Zupančiča Regenta so letos zabeležili neverjetne rezultate. Na vseh štartih, kjer so imeli svoje predstavnike, so osvojili vsaj po eno medaljo! Domov so prinesli 25 naslovov državnega prvaka, poleg tega pa še 16 drugih in 7 tretjih mest. Ob tem so zabeležili 3 trojne zmage (vse tri mlajši mladinci) ter 5 dvojnih zmag (eno mlajši mladinci ter po dve dečki in mlajši dečki). Ob takem številčnem uspehu, bi naštevanje dobitnikov medalj po obsegu spominjalo na telefonski imenik, zato bomo poimensko izpostavili le enega. Posebej namreč izstopa neverjetni uspeh Matevža Manfrede, ki je letos tekmoval v kategoriji "dečki". Na pet kilometrski razdalji, kjer štartajo tekmovalci vseh starostnih kategorij hkrati, je osvojil absolutno drugo mesto in za sabo pustil vse člane (razen Jošta Zakrajška), vse mlajše člane, vse mladince, vse mlajše mladince ter seveda vse dečke. Uradne rezultate najdemo na povezavi http://www.timing-mojstrana.com/?p=3684.

Pohvale za nastop si zaslužijo čisto vsi nastopajoči, tudi tisti, ki niso stopili na oder za zmagovalce. Bistvo športa je namreč vztrajnost, premagovanje samega sebe ter razvoj na športni in osebni ravni. Tudi po tej plati smo na državnem prvenstvu videli nekaj pohvale vrednih potez.