datum: 24.09.2018

Na olimpijski progi v Deodoru, predelu Ria de Janeira se danes začenja svetovno prvenstvo v slalomu na divjih vodah. Poleg bo potekalo tudi svetovno prvenstvo v ekstremnem slalomu, kjer bo za Kajak klub Soške elektrarne nastopil Tine Kancler. Že jutri bodo na vrsti moštvene vožnje, med katerimi je favorit tudi naša kanuistična trojica. Luka Božič v Rio prihaja kot zmagovalec zadnje tekme svetovnega pokala. Tudi Urša Kragelj bo z ostalima dvema kajakašicama poizkusila poseči kar se da visoko. Na prvenstvu bodo klubske barve zastopali tudi Viktoria Wolffghardt in Ria Šribar. Prva sicer pod Avstrijsko zastavo, druga pa kot predstavnica Združenih držav Amerike. Podroben spored tekmovanj si lahko ogledate na povezavi https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/rio-de-janeiro-2018. Polfinalne in finalne vožnje pa bodo za vikend na sporedu RTV SLO2.