Svetovno prvenstvo RIO 2018 - epilog

datum: 01.10.2018

Za nami je svetovno prvenstvo v slalomu na divjih vodah, ki se je včeraj zaključilo v Riu de Janeiru.

Veliko se jih strinja, da je bilo to prvenstvo zamujenih priložnosti in tu zagotovo najbolj trpijo tekmovalci, ki so tam nastopali. Klubsko pa nastope vseeno vidimo zelo pozitivno. Kajak klub Soške elektrarne je imel v Riu pet predstavnikov in to bi si želelo veliko svetovnih klubov. Domov Luka prinaša srebrno medaljo iz moštvenih voženj, posamično pa je zasedel 9. mesto. Urša se je uvrstila tik pod stopničke in s 4. mestom dosegla najboljši rezultat na članskih svetovnih prvenstvih. Viktoria Wolffhardt je bila med kanuistkami peta in upravičila pozicijo prvokategornice. Tudi Ria Šribar se je kot najmlajša udeleženka svetovnega prvenstva odrezala odlično. V disciplini ekstremni slalom je Tine Kancler po obetavni kvalifikacijski vožnji nekoliko nesrečno izpadel v osmini finala.

Svetovno prvenstvo je bila letošnja najpomembnejša članska tekma za slalomaše na divjih vodah s katero smo lahko v celoti zadovoljni. Ne gre pozabiti vrhunskih uvrstitev in rezultatov, ki so jih naši tekmovalci dosegali na tekmovanjih vseh rangov od marca naprej. Zdaj je pred vsemi zaslužen počitek, pri nekaterih pa misli že bežijo na predolimpijsko sezono 2019. Vse tekmovalce bomo lahko viseli na praznovanju sedemdesete obletnice delovanja društva, ki bo 25. oktobra.

Še enkrat čestitke vsem tekmovalcem, trenerjem in ostalim, ki so kakorkoli prispevali k odličnim rezultatom.