ICF World Slalom Ranking SOLKAN 2019

datum: 02.04.2019

Slalomisti in slalomistke na divjih vodah so minuli vikend začeli s sezono tekmovanj Kajakaškega centra Solkan.

Na ICF World Slalom Ranking Solkan 2019 se je ponovno zbrala zelo močna članska mednarodna konkurenca. Klubski člani so tudi tokrat izkoristiti domač teren in dosegli zelo dobre rezultate. Tekmovanje je bilo tudi prvi mednarodni pokazatelj, kako so reprezentance in klubi delali v pripravljalnem obdobju. Domačini smo računali predvsem  na Uršo Kragelj in Luko Božiča, ki nas nista razočarala. Urša je zmagala, Luka je priveslal na peto mesto. Presenečenje ni bilo niti tretje mesto kajakaša  Nika Testena, ki je zaostal le za nemcem Stefanom Hengstom in v zadnjem desetletju najboljšim slovenskim kajakašem Petrom Kauzerjem, ki je trenutno nepremagljiv. Mladi Tine Kancler pa je zmagovalni oder zgrešil za nekaj desetink. Med kanuistkami sta se v finale uvrstili tudi Alja Kozorog (8. mesto) in Nina Bizjak (9.mesto). Spodbudno so v članski konkurenci nastopili tudi mladinci. Predvsem Nejc Polenčič, Sara Belingar, Štefan Božič in Andraž Pavšič so v svojih kategorijah ponovno dokazali, da so nasledniki najboljše ekipe.

Vse rezultate lahko preverite na: http://www.timing-mojstrana.com/?p=3868

Še v tem mesecu bo v centru potekalo tudi tekmovanje za sestavo mladinskih reprezentanc, v maju pa se klubski delavci selimo v zgornje posočje. V Bovcu in Kobaridu bo sredi maja potekalo člansko Evropsko prvenstvo v disciplini spust. Zelo močna slovenska reprezentanca z Nejcem Žnidarčičem na čelu obljublja vrhunske rezultate. Tudi v Kajakaškem centru bo nadaljevanje sezone pestro. Poleg več kajakaških tekmovanj, Evropskega pokala v raftingu in pokala Slovenije v SUP-u bo tudi letos več zabav, ki jih pripravlja lokal Čolnarna. Novost bo vsekakor organizirano kresovanje, ki ga bo popestrila zimzelena Neda Ukraden. Vsekakor dober razlog za obisk na zadnji dan aprila.