EVROPSKO PRVENSTVO ZA MLADINCE IN MLAJŠE ČLANE V SLALOMU - KRAKOV 2020

datum: 05.10.2020

Zaključilo se je še zadnje večje tekmovanje v slalomu na divjih vodah. Na Evropskem prvenstvu v Krakovu je imel Kajak klub Soške elektrarne močno zasedbo in temu primerna pričakovanja. Vse do finala smo videli veliko obetajočih voženj, za vrhunski rezultat pa je na koncu zmanjkalo nekaj športne sreče. Med bolj razočaranimi je zagotovo nesporen favorit Niko Testen, ki je zmagal kvalifikacije, bil drugi v polfinalu in najhitrejši v finalu a so ga trije dotiki spravili na končno enajsto mesto. V finalu kajaka med mlajšimi člani je veslal tudi Tine Kancler, ki je bil na koncu trinajsti. Najboljši rezultat med kajakaši je tako dosegel Urban Gajšek, ki je bil osmi in tako zadovoljil pričakovanja. Koppanyu Raczu je za vstop polfinale zmanjkalo zelo malo in je to EP končal na 31. mestu. Sara Belingar je v konkurenci mlajših članic obstala v kvalifikacijah na skupnem 23. mestu.

Med kanuisti se bil Nejc Polenčič prvo leto v konkurenci mlajših članov. Tekmovanje je končal na skupnem 14. mestu, mladinec Adam Križaj pa je premierni nastop na velikih tekmovanjih mladincev zaključil kot devetnajsti.

Naslednje leto prvenstvo gostimo v Solkanu in zagotovo se bomo lahko prav doma veselili še večjih uspehov.